top of page

Eesti sopran Marta Paklar kogub kiirelt tuntust nii solisti kui ka ansamblilauljana ning tema särava ja selge tämbriga häält võib kuulda nii kodu- kui välismaise publiku ees. Ta töötab regulaarselt selliste ansamblitega nagu Collegium Vocale Gent, Madalmaade Bachiühing, Collegium1704 ning kodumaiste kollektiividega Floridante ja Studio Vocale.

Marta Paklar alustas laulmist kuueaastaselt tütarlastekooris "Ellerhein" ning sai koori solistina juba varakult suure esinemiskogemuse nii konkurssidel kui ka rahvusvahelistel kontsertreisidel. Edasi õppis ta Tallinna Georg Otsa nimelises muusikakoolis prof. Marika Eensalu juures klassikalist laulu ning astus seejärel Haagi Kuningliku konservatooriumi vanamuusikaosakonda, mille lõpetas 2016. aastal bakalaureusekraadiga Maria Acda lauluklassis. Ajaloolise esituspraktika spetsialistidest juhendasid teda Peter Kooij, Jill Feldman, Pascal Bertin, Robin Blaze ja Michael Chance. Hetkel jätkab ta õpinguid Prof. Angelika Luz'u juures Saksamaal Stuttgardis (Hochschule für Musik und Darstellende Kunst). Peale selle on Marta osalenud selliste tunnustatud lauljate meistrikursustel, nagu Lynne Dawson, Emma Kirkby ja Daniel Taylor, ning töötanud lavastaja Elsina Jansen'iga. 

Marta sooloettekannete hulka kuuluvad Filia roll G. Carissimi "Jephtes" (dir. Jos van Veldhoven), G.Ph.Telemanni "Deus, judicium tuum" (dir. Václav Luks); G.Ph.Telemanni "Johannese Passioon", TWV 5:30 (dir. Hans-Christoph Rademann); J. S. Bachi soolokantaat "Mein Herze schwimmt in Blut", BWV 199 (dir. Jaap ter Linden), C. A. Jacobi "Weihnachtskantate" (dir. Susan Williams), A. Vivaldi "Dixit dominus" (dir. Peter van Heyghen) ning J.Haydni "Missa Sancti Nicolai" (dir. Tõnu Kaljuste)

bottom of page